Jumta konstrukcijas veidi vai arī pats jumta segums var būt diezgan dažāds, kad nereti maldina celtrniekus bez pieredzes tikai ar savu dažādību. Pētot, kādi tieši ir jumta konstrukcijas veidi, neprofesionālam momentā jau ir grūti saprast, kas konkrēti būs vajadzīgs plānotajam mājas jumtam un, ko tieši būs lietderīgi izvēlēties konkrētā variantā. Bez tam klienti vēlās, tomēr, lai jumts būtu ne tikai pievilcīgs, bet, protams, arī stiprs, drošs un atbilstu visām prasībām. Dizaina daudzveidība ļauj dizaineriem pielietot fantāziju un īstenot visus visneparastākos projektus. Vairāk lasi te!
Kurš būs tieši Jūsu majas jumts?
Jumta konstrukcija, ko visbiežāk mēs visi redzam sev apkārt ir divslīpju jumts, šis veids atšķiras ar praktiskumu, vienkāršu uzlikšanu kā arī tāda jumtam piemērots jebkura veida jumta segums. Ne mazāk populārs mūsdienās ir arī mansarda tipa jumts, šeit jau ir četras plaknes uz katru mājas pusi pa divām. Šis variants ir tik ļoti populārs, tā kā tiek atrasta papildus vieta. Saimniecības būvēm visbiežāk pielietotā jumta konstrukcija būs vienslīpes, taču šo tipu neizmanto lielām ēkām. Interesanta un arī sarežģīta konstrukcija ir jumts ar četrām slīpnēm. Jumta uzstādīšana ir vienkārša, bet kopšanā sarežģīts ir plakanais jumts. Jumts reizēm paredz dažādu variāciju apvienošanu, tādējādi padarot ēku pamanāmu un individuālu.
Kopnes vai arī jumta spāres, ko tieši ņemt par pamatu?
Eksistē ļoti daudz vairāku tipu konstrukcijām, kuri atšķiras savā starpā pēc jumta veida un pēc tā kas tieši noklās jumtu, vai arī kādā veidā notiks jau jumta siltināšana. Parasti izvēlās tieši jumta spāres, bet dotais veids jau ir pieņemams reizēs, brīdī, kad notiek jumta uzstādīšana objektam līdz 6 metriem. Ņemot vērā to, ka jumta spāres tiek gatavotas jau uz objekta, tas aizņem ilgu laiku pie tam nepieciešama profesionālu celtnieku esamība. Bet koka kopnes jau tiek izgatavotas ražotnē un tad jau tiek atvestas uz objektu gatavā veidā. Tādējādi jumta uzstādīšana ir vienkāršs un ātrs process. Kopnes var tikt izmantotas ne vienīgi privātmāju celtniecībā, bet arī, piemēram, lielu ēku un angāru jumta likšanā.