Projektējot mājokli, nereti, vispirms tiek piedomāts par logiem un tikai pēc tam par pārējo, kas saistīts ar pašu ēku un komunikācijām. Mūsdienu tendences rāda, ka cilvēki izvēlas pēc iespējas lielākus logus, lai telpā ieplūstu maksimāli daudz dabīgā apgaismojuma. Arhitektūra kopumā ir liels vēstures liecinieks un stāstinieks, jo parāda stilu, tendenču un laikmeta notikumu gaitu. Mūsdienās ir iespējams izveidot tieši tādus logus, ailes un arkas, kādas ir nepieciešamas klientam un viņa mājoklim ai biroja telpām, bez stresa par to, vai nebūs jāveic pārbūvēšanas darbi.
PLASTMASAS VAI ALUMĪNIJA LOGU MONTĀŽA.
Latvijā plastmasas, jeb PVC, logu ēra sākās divdesmit pirmā gadsimta sākumā, kļūstot par dominējošo materiālu logu izgatavošanā. Palēnām nomainot koka logus gan dzīvojamām mājām, gan biroja ēkām un skolām, uz plastmasas logiem tie ir redzami lielākajā daļā ēku visā pasaulē. Pēdējos gados kļūst populāra arī alumīnija logu uzstādīšana. Alumīnija logi ir labs risinājums reizēs, kad nepieciešams uzstādīt ugunsdrošus logus. Sākotnēji varētu šķist, ka aluīnija logi ir smagnēji un visādā citādā ziņā nepievilcīgi, taču, tā nebūt nav. Noteikti, liela vērība jāpievērš logu uzstādīšanai, ne tikai koka un alumīnija logu uzstādīšanas reizēs, bet arī alumīnija logu instalācijas reizēs. Nepareizi uzstādīti logi rada problēmas ar ventilāciju, kas savukārt noved pie daudz lielākām problēmām, kas ir saistītas pat ar veselību.
KAS UZSTĀDA PALODZES?
Iekšējā un ārējā apdare ir svarīgas logu montāžas komponentes. Iekšējā un ārējā apdare sevī ietver kosmētisko darbu veikšanu pēc logu montāžas un arī palodzes uzstādīšanu gan iekšpusē, gan ārpusē. Lielu lomu šajā procesā ieņem iekšējo un ārējo sienu stāvoklis, kas nosaka piemērotu materiālu izvēli darbu veikšanai. Daudzi klienti izvēlas sadarboties arī pēc logu montāžas un pasūta arī vārtu izgatavošanu un uzstādīšanu. Saprotams, pastāv iespēja visus šos elementus pasūtīt vienādā stilā, lai fasādes eksterjers būtu gaumīgs un acij tīkams, ne vien funkcionāls.