Visu pievadkomunikāciju izbūvēšana no jauna vai tehniskais stāvoklis jau esošajām, ir viena no galvenajām lietām ar ko jātiek skaidrībā plānojot jauna mājokļa celtniecību vai esošā kapitālo renovāciju. Atsevišķi komunikāciju veidi, piemēram ūdens un kanalizācija, ir ierakti zemē, attiecīgi, ja gadās kādas problēmas, tad to novēršana ir sarežģītāka. Kanalizācija pilda svarīgu funkciju, tādēļ tā ir obligāta jebkurā mājā. Pastāv dažādi kanalizācijas un notekūdeņu filtrācijas veidi.
Uzzini vairāk – https://www.bio-kanalizacijas.lv/kanalizacija/izbuve-ar-notekudenu-uzkrasanas-tvertnem/
KAS JĀIELĀGO BŪVĒJOT KANALIZĀCIJAS SISTĒMU JAUNAJĀ MĀJOKLĪ?
Ja izvēle krīt par labu bio kanalizācijas sistēmas izveidei, tad ieguvums būs izfiltrētais tehniskais ūdens, ko pēcāk var izmantot saimniecībā, piemēram, laistot dārzu. Bio attīrīšanas iekārtas paveic lielu darbu un prasa minimālas rūpes – tik vien kā dažas reizes gadā tā jāiztīrā un tai nepieciešama elektrības padeve. Pirms savā īpašumā izlemjat par labu septiķu ierakšanai zemē, ir jāsaprot vai to ļauj pašvaldības saistošie noteikumi un kādas opcijas tiek piedāvātas. Ja ir iespējams pieslēgties centrālajam kanalizācijas tīklam, tad lieliski, taču tālāk visu nosaka tas, cik tālu atrodas centralizētais kanalizācijas vads (ideālā gadījumā 200 metri) un vai šī pieslēguma caurule netraucēs citu komunikāciju sniedzēju pieslēgumiem. Mazāk apdzīvotās vietās un lauku rajonos pieeja centrālajam pieslēgumam nav, tādēļ jāapsver doma par septiķa vai bioloģiskās notekūdeņu sistēmas ierīkošanu.
BIO KANALIZĀCIJAS PIESLĒGŠANAS NOSACĪJUMI.
Ja jūsu apdzīvotaā vietā ir zems gruntsūdeņu līenis, tad septiķa ierakšanai zemē nav nekādu šķēršļu. Ja jūsu apdzīvotajā vietā ir augsts gruntsūdeņu lielums, tad bioloģiskā attīrīšanas iekārta ir labākais risinājums. Jautāsiet, kāda atšķirība? Pirms sniedzam atbildi, jāpiemin, ka katram īpašuma un projekta veidam piemērota kanalizācijas sistēma ir jāizplāno laikus. Septiķiem ir divi vai trīs rezervuāri, kuros notiek visa ūdens un blakusproduktu uzgabāšana. Pirmajā rezervuārā nonāk notekūdeņi ar visu kanalizācijas saturu, kas nogrimst apakšā, bet ūdens pārte uz otru tvertni. Tādēļ septiķis ir jātīra pašvaldības noteikumos noteiktajā kārtībā, kas parasti ir ne retāk kā vismaz reizi gadā. Ideāls variants vasarnīcām, mājām ar mazu iedzīvotāju skaitu. Septiķis jātīra ne ne retāk kā reizi gadā, jo septiķa saturs ir kaitīgs apkārtējai videi. Tur pretī bioloģiskajās attīrīšanas iekārtās mājo baktērijas, kas pārtiek no notekūdeņos atrastajām organiskajām vielām, attīrot ūdeni un tādēļ tas ir izmantojams atkārtoti.