Dzīvot zaļāk nozīmē izmantot un apgūt dažādus līdzekļus un prasmes, kas ļauj ne tikai saudzēt dabu, bet arī ietaupīt, un saules baterijas jeb paneļi, ir viens no veidiem kā to izdarīt. Saules paneļu uzstādīšana sniegs vislielāko artavu, ja tiks uzstādīti virzienā uz dienvidiem, vislabāk uz jumta, taču, ja tā nav opcija, tad nepieciešams vismaz 14m2 liels laukums uz zemes. Saules kolektoru saražoto elektroenerģiju var izmantot gan kā alternatīvo, gan centrālo enerģijas avotu, tādējādi vienalga ietaupot. Kolektoru skaits ietekmē uzkrātās enerģijas daudzumu, turklāt, ieteicams izvēlēties tik daudz paneļu, lai būtu iespējams saražot vidējo gada patēriņa apjomu. Bez Sadales Tīkla pieslēguma neiztikt. Saules enerģija tiek uzkrāta arī ēnainā un lietus laikā, tā pat nav jāraizējas par to tīrīšanu – sniegs nokusīs pats un putekļus noskalo lietus. Lai aprēķinātu piemērotāko, ir iespējams izmantot dažādus kalkulatorus, kas atrodami pakalpojuma sniedzēju mājaslapās. Iespējams uzzināt vairāk informācijas zemāk rakstā!

KAD UN KĀ IZMANTOT SAULES SARAŽOTO ELEKTRĪBU?

Ņemot vērā to, ka saules paneļu uzstādīšana ir salīdzinoši dārga, daudzi izvēlas iespēju izmantot banku finansēšanas piedāvājumu. Protams, iespējams veikt aprēķinus, lai saprastu, ka šis enerģijas savākšanas veids ir piemērots. Paneļu uzstādīšana nav ilgs process, nedaudz ilgāku laiku var prasīt dokumentu kārtošana, bet, interesentiem ir jārēķinās ar dažiem kritērijiem – vidējo gada patēriņu, vietu, kur paneļus uzstādīs un nepieciešamais skaits. Daudziem šķiet, ka saražot vairāk elektroenerģijas, nekā tiek patērēts, ir labs risinājums, taču tā gluži nav. Vasarās un pa dienu ir lieliski izmantot saules elektroenerģiju, taču visos citos dienas posmos – enerģiju no kopējā tīkla. Šāda veida investīcijas sāk atmaksāties 10 gadu laikā, bet paneļu cena ir vidēji no 6 – 10 tūkstošiem eiro.

CIK ILGI UZSTĀDA SAULES PANEĻUS?

Pirms uzstādīšanas tiek veikta elektroenerģijas patēriņa analīze, objekta apsekošana un piedāvāti individuāli tehniskie risinājumi. Tikai pēc tam tiek veikta būvprojekta izveide. Ierīkošanas process nav ilgs – vienu vai divas dienas, savukārt, visu dokumentu savākšana gan ir laikietilpīgāks process. Nevajag aizmirst apmeklēt būvvaldi, lai saskaņotu projektus.

IZVĒLIES SAULES PANEĻUS SAVĀM MĀJĀM

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *